80 jazyků na dosah tlačítka?

Bonjour, Hola, Hallo, Ciao, Namaste, Hello, Ahoj,… Přáli jste si někdy mluvit cizím jazykem? Je přes sedm miliard lidí na Zemi a přes 6 500 jazyků. Většina z nás, okolo 80%, ale mluví jedním možná dvěma jazyky.

Jak to vyřešit? Naučit se je by bylo jedno řešení, ale vždy najdete další jazyk, který potřebujete použít. Tak použiji Google Translator?! Zaprvé stále musíte použít telefon, vybíjí se baterka, potřebuje přesný pravopis a data.

Řešení vymyslel tým mladých lidí. Přesněji přišli s vynálezem sestrojit malé zařízení, které se vejde do kapsy a přeloží 80 jazyků do dvou vteřin!

Toto zařízení používá umělou inteligenci, aby dokázalo jazyk poznat a přeložit. Výhodou je, že čím více se používá, tím je lepší. Skvělé na obchodní schůzky, objednání kávy, nebo vyřešení stížnosti v hotelu.

Z aplikací, které se též soustředí na stejnou věc si vzali jen to lepší. Úžasné je, že když s někým mluvíte, tak neztrácíte oční kontakt a můžete se věnovat druhé osobě.

Vytvořili stránku na indiegogo.com s cílem vybrat 80 000$ (2 miliony korun) a mají téměř 10 milionů korun a měsíc do konce kampaně. Cena je 150$, tedy 3 900 korun.

Angličtina je globální lingua franca, tedy jazyk, který se používá po celém světě a můžou se s ním dorozumět lidi, kteří nemluví stejnou řečí. Jazyky jsou nádherné a jsou pevně propojeny s kulturou. Tento tým se je nesnaží sjednotit, ale pomoci lidem se dorozumět v jejich jazyce pomocí tohoto vynálezu. A pro ty, co nemluví anglicky a potřebují se nějak domluvit v cizí zemi, je to skvělá věc!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *