Absolvent Harvardu sdílel, čím vším musel projít, aby uspěl

Často vidíme pouze špičku ledovce a nedíváme se na celou pravdu.
Shannon Satonori Lytle právě vystudoval Harvardovu univerzitu a sdílel, čím vším musel projít, aby uspěl.

Jeho příspěvek na Facebooku byl sdílen přes 200 000 krát. Shanon zveřejnil jeho cestu z chudoby k absolventovi jedné z nejprestižnějších škol v Americe.

„Na střední škole jsem smažil hamburgery v McDonald’s, abych si mohl dovolit SAT (přijímací zkoušky na vysokou školu v USA). Krmil jsem tři sourozence, staral jsem se o ně, dokud neusnuli, a pak jsem dělal úkoly do čtyr do rána. Chodil jsem domů přes nebezpečnou čtvrť po mimoškolních aktivitách, protože jsem si nemohl dovolit auto. Natahoval jsem notebook z okna v noci, abych si mohl vzít WiFi od souseda a dokončit moje práce do školy.

Dělali si ze mě legraci a říkali mi, že pouze děti doktorů a právníků z Ohia mohou chodit na Ivy League vysoké školy (osm elitních soukromých univerzit v USA). Na vejšce jsem panikařil, když mi přestal fungovat počítač, protože jsem pracoval 150 hodin, abych si mohl dovolit. Drhl jsem záchody, třídil knihy a prodával oblečení, abych mohl cestovat po světě a honit se za svým snem. Během svého života jsem prosil o dary a kupóny. Jsem syn zaměstnance ve skladu a imigrant, první generace vysokoškolského studenta.

Dnes jsem promoval z Harvardu.“

Jestli chceme něčeho dosáhnout, musíme jít za svým snem. Riskovat a nebát se. Jako tento inspirující mladík s určitě zářivou budoucností!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *