Nigerijský chlapec, který byl opuštěn rodiči, jde do školky!

Před rokem byl nalezen dvouletý chlapec na Nigerijské ulici, který sám dokázal přežít neuvěřitelných osm měsíců v nehostinných podmínkách. Byl celý prolezlý červy, vyhladovělý a na kraji smrti a to jen z toho důvodu, že si o něm rodina myslela, že je to zlý čaroděj. To bylo, než ho zachránila dánská dobrovolnice Anja Ringgren Lovén. Nyní díky její péči jde do školky!

Miliony lidí po celém světě sdílely fotku filantropky, jak dává Hope vodu.

dává vodu

Hope odvezli do ACAEDF, organizace. kterou založila Anja s manželem Davidem. Ač trpěl podvýživou a neměl velké šance na přežití, Lovén mu dala jméno Hope- naděje, protože věřila, že se uzdraví. A skutečně se začal jeho stav zlepšovat. Po důkladných ošetřeních se začal uzdravovat a postupně se dostal do takové pohody, že se mu vykouzlil úsměv na tváři.

Tento týden nastoupí Hope do školky

nastoupí do školy

Anja se vzdala všeho, co měla v Dánsku, aby mohla pomáhat tzv. „čarodějnickým dětem“ v Nigérii. Říká, že si poprvé všimla tohoto problému způsobeného pověrčivostí, když sama cestovala po Nigérii před třemi lety. Setkala se s dětmi, kteří byli mučení a zmlácení téměř k smrti, protože byli obviněni z čarodějnictví. Lovéninu misi můžete podpořit zde.

Práce této paní je skutečně důležitá. Zachraňuje životy. Co může být důležitější? Měli bychom si vzájemně pomáhat. Na pláži za sebou kdysi zanechal příliv mořské hvězdice. Malý chlapec si jich všiml a začal je házet zpátky do vody. Starý pán k němu přišel a pověděl mu: „Chlapče, nikdy nemůžeš zachránit všechny hvězdice, na tom nic nezměníš!“ Malý kluk nicméně šel pro další a hodil ji do vody a řekl:„Téhle jsem právě změnil život.“

P.S. Pán mu nakonec pomohl

zdroj: sunnyskyz.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *