Dotek ulevuje od bolesti pro zamilované osoby!

Minulý týden vyšla studie, která tvrdí, že dotek ulevuje od bolesti. Když empatický partner drží ruku ženy v bolesti, tak jejich srdeční a dýchací rytmy se sesynchronizují a bolest se zmírní či odejde.

„Čím je partner více empatický, tím je větší tlumící účinek a o to více se páry sladí, když se dotýkají,“ sdělil Pavel Goldstein, vedoucí projektu.

Tento výzkum 22 heterosexuálních osob podporuje rostoucí zájem vědců o interpersonální synchronizaci – fenomén, kdy se navzájem osoby psychologicky zrcadlí (přizpůsobují).

Příklad je, když s někým jdeme a podvědomě se sladíme v chůzi. Při různých postojích napodobujeme druhé, při zpívání se naše srdeční a dýchací rytmy také přizpůsobují. V přítomnosti romantických partnerů se tělesné funkce také synchronizují.

Ukazuje se, že dotek je velmi mocný a neměl by se podněcovat. Vědci plánují činit další výzkumy, aby zjistili, zda to platí i u ženy vůči muži nebo u stejného pohlaví.

Výzkumníci proto upozorňují, jak je důležité, aby byl muž se svou ženou u porodu, protože neví, jaký má vliv na zmírnění bolesti své milované!

Takže se dotýkejme a mějme se rádi, protože to má blahodárné účinky! Recept na skvělý život!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *