Drony poskytují nový druh ochrany slonů!

Drony poskytují nový druh ochrany slonů. Ukázalo se, že použití dronů má převratné výsledky ve zmírnění konfliktů mezi slony a lidmi v Tanzánii.

Sloni jsou nechvalně známí touláním se z chráněných prostorů a národních parků za účelem najít novou úrodu. Jeden hladový chobotnatec může mít devastující účinky na farmářovu sklizeň. To vede některé zemědělce k házení kamenů, otrávení nebo útoků na slony. Někteří dokonce povolili pytlákům zásah, aby se eliminovala možnost zničení plodin.

Studie vydané několika organizacemi na ochranu zvířat ve volné přírodě uvádí, že použití dálkově ovládaných dronů má 100% úspěšnost v odhánění slonů od nedalekých farem.

Výzkumný tým nasadil deset bezpilotních letounů řízených pěti výzkumnými týmy ve vysoce rizikových oblastech. Tým zjistil, že když sloni slyší zvuk stroje, vydají se na opačnou stranu od lidských usedlostí.

Náklady na pět výzkumných týmů, které kontrolují 620 kilometrů čtverečních, činí přibližně 390 000 korun (15 500$) za rok.

Konflikt ovšem nebude vyřešen, dokud nebudou zřízeny větší chráněné oblasti. Je tu ale naděje na pokojné soužití sedláků a slonů pomocí kreativního využití technologie dronů schválené vládou Tanzánie.

zdroj: goodnewsnetwork.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *