Kolo vyrobené z recyklovaného plastu?

Uruguayský designér Juan Muzzi strávil dvanáct let výzkumem a vývojem toho, jak nejlépe recyklovat materiály ze skládek. Jeho výsledky se staly velikým přínosem pro životní prostředí.

Jako první na světě si nechal patentovat kolo vyrobené zcela z recyklovaného plastu. „A budou bezpečné?“ ptáte se? Ano, budou. Jsou navržené tak, aby byly více odolné vůči nárazům, navíc nereziví a působí lépe na prostatu a páteř.

Muzziho společnost ze Sao Paulu vyrobí 10 000 kol za měsíc. To je hodně, ale čím dál  větší čekací seznam naznačuje, že jich bude ještě víc. Podle jejich oficiální stránky používají 16 tun vyhozeného plastu ročně, čímž ochrání atmosféru před 5 tunami emisí oxidu uhličitého. Dále výroba plastového kola spotřebuje o 90% méně energie než výroba klasického bicyklu. No není to skvělé!

Další krok pro Muzzicycle je zvýšit kapacitu produkce a vyrobit invalidní vozíky. Plánují je prodávat za cenu výroby. Společnost se obává, že nebude schopna zajistit příjem pro chudé obyvatele Brazílie, jelikož plasty sbírají většinou bezdomovci zaměstnané neziskovými organizacemi.

S tím ale jak si společnost vede a jaké mají nasazení se dá tvrdit, že si poradí a vše vyjde skvěle!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *