Muž vymyslel způsob jak recyklovat plastové smetí

Jednomu muži z Keni vadil pohled na neustálý růst odpadků na pláži, a tak vymyslel důmyslný způsob jak recyklovat plastové smetí a zachránit stromy současně.

Aghan Oscar založil Continental Renewable Energy (Kontinentální Obnovitelná Energie, neboli COREC), malou recyklační společnost se sídlem v Nairobi, která sbírá odpadky a mění je na silniční značky a sloupy.

Dřevo na plotech a značkách je často v nízkopříjmových částech města ničeno a používáno jako palivové dříví. Bohužel díky tomuto ubývají deštné pralesy. Aghan vymyslel způsob jak z použitých výrobků vyrobit polyethylenové produkty, které jsou mnohem odolnější a levnější.

Ředitelství silnic a dálnic údajně koupilo přes 28 tisíc sloupů ze společnosti Oskara a ušetřilo vládě několik milionů.  Vandalové jsou známí tím, že kradou železo a následně ho prodávají sběrnám. Plastové výrobky společnosti COREC nemohou být efektivně prodány.

Momentálně zaměstnávají 250 místních mladých lidí, kteří sbírají smetí a pracují na montážních linkách.

„Jeden kilogram plastového odpadu ušetří 2,5 kilogramů emisí uhlíku a na každých deset vyrobených sloupů je zachráněn jeden strom. Recyklování je určitě nejlepší způsob jak zachovat životní prostředí,“ sdělil Aghan.

Je to skvělé využití nepotřebného zboží! Co si o tom myslíte vy?

zdroj: goodnewsnetwork.org

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *