Učitelka ukázala, jak negativní slova způsobují plesnivění rýže

Tento projekt jsme si sami vyzkoušeli a můžeme ho jen doporučit!
Učitelka v Brazílii se rozhodla, že ukáže, jaký je rozdíl mezi pozitivními a negativními slovy. Jak se ukázalo, tak negativní slova způsobují plesnivění rýže.

Učitelka Ana Paula Frezatto Martins uspořádala třídu do kruhu kolem dvou sklenic s rýží uzavřený víkem.

Poté řekla žákům, aby první sklenici řekli věty, které slyší každý den a jsou hanlivé. Například „Jsi k ničemu“, „Jsi blbá“, „Nic nedokážeš“. Toto vše a více zaznělo ve třídě.

Druhé sklenici říkali studenti hezké věty, které by rádi slyšeli. „Jsi výjimečný“, „Zvládneš všechno“, „Jsi chytrý“.
O několik dnů později byly jasně viditelné rozdíly. Rýže v první sklenici (nenávist) plesnivěla, zatímco rýže ve druhé sklenici (láska) přirozeně fermentovala.

„Ve své třídě vysvětluji dětem, jak je důležité říkat si navzájem hezké věci. Jenže děti potřebují více viditelné výsledky našich příkladů,“ sdělila učitelka.

Když říkáte věty jako ‘Ty to dokážeš’, tak to cítíš v srdci,“ vysvětluje desetiletá studentka Anita Santini Trevisan.
Díky tomuto experimentu se děti snaží být každý den více pozitivní.

Sami jsme tento experiment zkoušeli před pár lety, ale nedali jsme na sklenici víko a opravdu ta sklenice, které nadáváte, poté velmi nevábně voní.

Tento experiment vychází z pokusů Masara Emoty, který se zabýval tím, jak působí slova, myšlenky, obrazy a hudba na vodu. Poté vodu zmrazil a zkoumal krystaly. „Dobrá slova“ způsobila krásné krystaly a „špatná slova“ způsobila zdeformované krystaly.

Když vezmeme v úvahu, že 80% našeho těla se skládá z vody a voda takto reaguje na naše energetické procesy, tak bychom měli být na sebe víc milý. Když pijeme sklenici vody a myslíme přitom na něco dobrého, tak voda okamžitě přebírá informaci a působí na naše tělo.

Možná jsme vám nyní objasnili trochu více sílu slov a moc vody. Samotné téma síly slova by vystačilo ještě na pár článků. Zde si můžete jeden přečíst. Buďme na sebe milý!

Níže jsou dvě videa, která znázorňují experiment.

1 komentář: „Učitelka ukázala, jak negativní slova způsobují plesnivění rýže

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *