Dva oční chirurgové vrátili zrak 4 milionům lidí!

Oční chirurgové Sanduk Ruit a Geoff Tabin vrátili zrak 150 000 lidí v 24 zemí. Doktoři, které vycvičili, vrátili zrak 4 milionům lidí a stále nejsou hotoví!

Když se spolu seznámili doktoři, vytvořili Himalájský projekt šedého zákalu. Jejich cílem je úplně zbavit lidi slepoty, které lze přecházet a léčit, ve vyvíjejících zemí.

Lékaři se stali „bohy“ pro starou a slepou paní z Myanmaru, které jednoduchou operací vrátili pohled na svět. Šedý zákal ji připravil o zrak na roky, zatímco další o desetiletí.

Chirurgové zdokonalili drobnou operaci šedého zákalu. Nyní trvá pár minut a stojí 20$, tedy něco kolem 500 korun.

Nejprve se soustředili hlavně na Himálaje, ale jsou tak úspěšní, že operují ve více než 20 zemích včetně například Severní Koree a Etiopie. Dokonce přejmenovali svou skupinu na CureBlindness, kde můžete darovat peníze na pomoc jejich cíli.

Ale dělají více než jen navrácení zraku. Doktor Tabin sdělil: „Víte, jakmile přijde někdo o zrak ve vyvíjejících zemí, zkrátí se jeho životní délka o třetinu oproti svým vrstevníkům. Často také musí někdo odejít z práci, nebo ze školy, aby se mohli postarat o slepého. Takže když někomu vrátíme zrak, osvobodíme jeho rodinu a vrátíme jim jejich život.“

Skvělý cíl!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *