První studie uvádí, že jóga na židli je efektivní léčbou artrózy

Jóga na židli byla prokázaná jako efektivní způsob snížení bolesti a zlepšení kvality života pro miliony starších dospělých, kteří trpí na artrózu v dolních končetinách (boky, kolena, kotníky, chodidla).

Florida Atlantic University provedla jako úplně první studii, která zkoumá vliv jógy na bolest a tělesnou funkci u osob s osteoartrózou.

Výzkumníci přidělili 131 starších lidí na program jógy na židli. Měřili bolest, její zasahování do života, rovnováhu a další faktory. Účastníci podstoupili 45 minutové lekce dvakrát týdně po dobu osmi neděl.

Výsledky ukázaly, že se bolest snížila, a že vměšování bolesti do života bylo omezeno po dobu tří měsíců po dokončení 8 týdenního programu.

Pravidelné cvičení ulevuje od bolesti, ale s nárůstem věku se schopnost cvičit snižuje. Ač je jóga velmi efektivní v léčbě, spousta seniorů nemá dostatek síly a rovnováhy, aby se lekcí účastnila. Jóga na židli se cvičí vsedě, nebo s židlí pro podporu stání.

Tímto se snaží podpořit pohyb, nikoliv léky. Doufají, že se více lidí bude účastnit těchto kurzů!

zdroj: goodnewsnetwork.org

Foto: Florida Atlantic University 

1 komentář: „První studie uvádí, že jóga na židli je efektivní léčbou artrózy

 • 20.1.2017 (11:38)
  Permalink

  Dobrý den,

  moc Vám fandím, máte Skvělé stránky na které velmi ráda chodím. Do budoucna Vám chci popřát ať se Vám daří a stránky Vám vzkvétají. Jen tak dál!!

  Skvělá čtenářka

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *