Sledování dokumentů o přírodě nás činí šťastnými

Více na co přišla Kalifornská univerzita v Berkley? Sledování dokumentů o přírodě nás činí šťastnými. Výrazně se nám zvýší hladina radosti a sníží se stres a úzkosti.

Výzkumníci použili nejmodernější technologii mapování obličejových výrazů na 7 500 účastníků různých národností. Lidé z Ameriky, Spojeného království, Singapuru, Indie, jižní Afriky a Austrálie se dívali na krátká videa z televizních programů včetně zpráv, dramatických událostí a samozřejmě Zázračné planety.

Výsledky ukazují, že ženy prožívaly dramatické emocionální změny při sledovaní dokumentárních pořadů a lidi od 16-24 se zklidnili a přestali být tolik unavení. Většina zažila podstatný vzestup pozitivních emocí zahrnující údiv, radost, kreativitu, spokojenost, nadšení a pobavení.

Emoce jako úzkost, strach, stres, nervozita a únava se pro změnu snížily.

„Co mě vzrušuje na této studii je vidět, jak se Zázračná planeta spojuje s lidmi po hluboké emocionální stránce,“ sdělil výkonný producent Mike Gunton. „Vždy se snažíme diváka přiblížit k přírodě a je skvělé vidět, jak to může přivádět pozitivní emoce a změnit náladu a pocit duševní pohody na divákovi.“

Nalaďte se na skvělou vlnu u tohoto videa!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *