Jak spontánní rozhovor v rádiu změnil studentce život!

V těžkých chvílích je člověk vystaven těm nejobtížnějším zkouškám a 21 letá studentka  to rozhodně ve svém životě neměla jednoduché. Když si šla pro cenu, kterou vyhrála v rádiu, tak ještě nevěděla, jak jí jeden spontánní rozhovor změní život od základu!

Nikita Shukla studuje v Bombaji, Indii, na vysoké právní škole. V květnu byla jedním z lidí, kdo vyhrál cenu v Bombaj Masala show.

Když si šla do rádia vyzvednout svou výhru, tak se zeptala, zda se může setkat s moderátorkou pořadu Sucharitou Tyagi. Během společného rozhovoru se Nikita zmínila o svém životě a Sucharita ji požádala, aby s ní vysílala. Poté moderátorka sdílela její příběh na svůj twitterový účet, který má přes 10 000 fanoušků.

„Nikita je úplně slepá. Její rodiče z toho nebyli nadšení, a tak ji chtěli provdat hned po střední škole. Když Nikita odmítla a trvala na tom, že bude studovat, tak ji požádali, aby odešla z domova,“ píše Sucharita.

Dále vysvětluje, jak chtěla Nikita odejít z města a její přátelé ji přesvědčili, aby tu zůstala a studovala. Společně byli schopni nastřádat dost peněz, aby mohla bydlet v hostelu a chodit do školy s pomocí příspěvků profesorů. Kvůli malému rozpočtu se mohla stravovat pouze z jídel, které nabízel hostel zadarmo. Tudíž jedla pouze 20 jídel měsíčně, zatímco v písemkách měla přes 80%.

Po odvysílání se ozvaly stovky hovorů a příspěvky narostly na částku několika tisíc dolarů.
„Nikdo nechtěl důkazy, nikdo neřekl, co když uteče s mými penězi. Lidi otevřeli své srdce a darovali,“ říká Sucharita. „Máme dost, abychom ji zaplatili ubytování, školné a jídlo v kantýně. Teď může jíst tři jídla denně a stát se skvělým právníkem!“

Když se Nikita dozvěděla o tom, co se stalo, tak se rozbrečela. Slepá holka, která si vybrala vzdělání místo předčasného sňatku, nyní může zářit!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *