Tancování v bombajské uličce lásky

Mýma očima: příběh za fotkou, kterou jsem vyfotil v bombajské uličce lásky

Šest týdnů jsem cestoval po jihovýchodní Asii. Když jsem dorazil do Bombaje v Indii, sešel jsem se s personálem Kamathipura Centre, řízenou organizací Prerana.
První věc, kterou mi řekli bylo: „žádné fotografie.“

v bombajské uličce lásky

Cestoval jsem dlouhou dálku, ale vysvětlili mi, že děti, které navštěvují jejich centrum, jsou synové a dcery sexuálních pracovníků, a že mají přísná pravidla ohledně ochrany dětí.

Každý den vítají 100 dětí z okolí uliček lásky. Prerana chce zničit brutální cyklus obchodování s dívkami.

Tyto holky byly tak šťastné, že se opět vidí, že tancovaly po celé místnosti

Před zásahem této organizace by obvykle tyto děti spaly na silnicích, zatímco jejich matky by prodávaly svá těla. Bylo mi dokonce řečeno, že miminka byla zdrogována, aby spala pod postelí, kde jejich matky pracovaly. Tato organizace se mi líbila mnohem víc za to, co dělali.

Po vyjednávání mi dovolili vyfotit snímek pod podmínkou, že na fotce nebude možné rozeznat totožnost žádné z dětí a rodičů.

Slunce začalo zapadat a děti začaly přicházet. Tyto holky byly tak nadšené, že se znovu vidí, že začaly tancovat po celé místnosti. Děti se těšily, že si budou hrát, učit, jíst, spát a to všechno v bezpečí. Nemyslím si, že to bylo pro ně smutné, bylo to takové jako vždy. Akorát teď mají bezpečné místo, kam mohou jít.

Miluji pozitivitu této fotky, přestože vím, že tyto dětí vyrůstají obklopeny rozsáhlým bombajským sexuálním průmyslem. Zdá se mi to jako trocha světla v mnohdy černém světě.

Andrew Aitchison je britský dokumentární fotograf, který se soustředí na sociální a ekonomické problémy.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *