Žena založila kavárnu, která zaměstnává 40 mentálně postižených lidí!

Žena založila kavárnu v Severní Karolíně, která zaměstnává 40 mentálně postižených lidí a dva manažery s diplomem ve speciální pedagogice.

Seznamte se s inspirující majitelkou, Bitty & Beau’s Coffee, Amy Wrightovou.

Inspirací Amy byly její dvě děti ze čtyrech, které mají Downův syndrom. Když se s manželem dozvěděli, že 70% dospělých s nějakým mentálním postižením nemají práci, tak se s tím rozhodli něco udělat.

Říká, že jí to napadlo zčistajasna. „Kavárna! Dokonalé prostředí, kde spojovat lidi. Když uvidí, jak je obsluhují, tak si uvědomí, jak jsou schopní!“ sdělila Amy pro CNN.

Údajně čekací doba není delší než v ostatních kavárnách. „Všichni jsou velmi dobří v tom, co dělají a pomůžou ostatním, když to potřebují.“

Všechny výdělky putují na neziskovou organizaci Amy – Able to Work USA (Schopní pracovat USA). Nejvíce je ale pyšná na to, jak podnik staví mosty mezi lidmi.

„Vytvoření této kavárny dalo lidem možnost, jak mluvit s lidmi s nějakým postižením, kterou dříve neměli. Toto je bezpečné místo, kde se odvažují k poznávání dalších lidí a uvědomují si, že jsme si více podobní než odlišní,“ sdělila Amy.

Podívejte se níže na video. Inspirující a skvělé!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *