Ženy v Saúdské Arábii budou moct řídit!

Král Saúdské Arábie Salmán bin Abd al-Azíz rozhodl v úterý, že ženy budou moct řídit auta! Tím zrušil zákaz mít řidičský průkaz a následných tvrdých trestů za porušení zákona.

Hluboce konzervativní země se tak stala posledním státem, který dovolil ženám řídit. Prohlášení krále oznámilo, že řidičský průkaz bude vydán tomu, kdo si o něj požádá. Nyní bude umožněno ženám řídit bez opatrovníka a požádat si o průkaz bez svolení zákonného opatrovníka.

Myslím si, že naše vedení chápe, že je naše společnost připravena,“ ohlásil v tiskové konferenci princ Khalid bin Salman bin Abdulaziz. Ministerstvo zahraničí Spojených států to pokládá za: „správný krok správným směrem“.

V roce 1990 a 2008 se konaly demonstrace žen, ale ke změně to nevedlo a vždy byly ženy tvrdě potrestány. Rozhodnutí toto ukončit je součástí programu dát ženám větší svobodu v zemi. Minulý týden mohly ženy vstoupit do sportovního stadionu, aby oslavily 87. výročí založení království.

Stále je to ovšem země, která velmi omezuje práva žen. Jejich role ve veřejném životě je mizivá a přísná opatrovnická práva znamenají, že manžel může například zabránit ženám a dcerám odejít z domova.

Žijeme ve dvacátém prvním století a takové věci se stále dějí. Naštěstí nastává změna v postoji lidí k záležitostem, které jim nevyhovují, a toto je jen jeden z mnoha případů.

zdroj: positive.news

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *