Zneužívaný husky dodává sílu zneužívaným dětem!

Zneužívaný husky dodává sílu dětem s podobným osudem. Děti, které si prošly sexuálním nebo fyzickým zneužíváním, nacházejí v sobě sílu díky Patriotovi, který také zná bolest ze zneužívání a zanedbávání.

Když musí děti svědčit u soudu v Orange County, Kalifornii, tak si prochází celým zážitkem znovu ve vzpomínkách a o tom není snadné hovořit. To je do té doby, než se objeví krásny husky Patriot.

Kevin Marlin adoptoval Patriota jako čtyřměsíční štěně a postupně ho naučil znovu důvěřovat lidem. Husky byl svázán železným drátem, a proto musel projít několika operacemi, aby minimalizovali škody. Jizvy na těle mu samozřejmě zůstali.

Vyzbrojen znalostmi z psí terapie, které se věnuje Kevin deset let, si mazal prsty na rukou arašídovým máslem a nechával je huskyho olizovat. Za nějakou dobu se nechal pohladit a za rok přijal obojek.

Pro People sdělil Kevin: „Děti se na mě podívají a řeknou ‚On mu někdo ublížil‘ a já řeknu, že ano. Někdo k němu nebyl moc milý, ale teď si vede skvěle.“ Dále hovoří o tom, že se děti poté cítí mnohem bezpečněji.

Patriot je jedním z 13 terapeutických psů a dohromady se účastnili 65 sezení. Kevin vzpomíná na příběh, kdy se jedna dívka cítila velmi nepříjemně a nechtěla o tom, co se jí stalo, mluvit. Pak přišel Patriot. Strčil do ní nosem, ona ho objala a rozbrečela se.  „Nechtěla odejít od Patriota, když to celé skončilo.“

„Patriot své jizvy nosí, aby nám připomněl svůj příběh o odpuštění a přežití. Je to neuvěřitelný pes a jsem poctěn, že ho mám ve svém životě a trávím s ním mé dny,“ dodal Martin.

Zvířata jsou prostě úžasná! Psi obzvláště!

Kevin Marlin a Patriot

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *