Co zvládnete za tři dny? Staňte se dobrovolníkem a zjistěte!

Co zvládnete za 72 hodin? Zhlédnout všechny série nového seriálu? Naučit se na písemku? Něco jiného? Staňte se dobrovolníkem a zjistěte, co se všechno dá zvládnout a změnit za tak krátkou dobu.

Projekt 72 hodin má za cíl pomáhat druhým, přírodě nebo svému okolí. Pořadatelem je Česká rada dětí a mládeže. Apeluje především na mladé lidi, aby změnili to, co se jim nelíbí. To ale neznamená, že je to pouze pro mladé. Naopak! Projektu se účastní školy, neziskové organizace, rodiče, zájmové kroužky, vášniví jedinci – prostě kdokoliv.

Jestli vás to zaujalo, tak se můžete zúčastnit akce od 12. do 15. října. Více informací se dozvíte na internetové stránce 72hodin.cz.

Co můžete podniknout? Uklidit park, hřiště, vysadit stromky, postavit ptačí budky, uspořádat akci pro seniory, prostě cokoliv vás napadne a je prospěšné pro okolí. Inspirovat se můžete na jejich webu Jak dlouho se budete projektem zabývat je na vás. Někteří stráví pomáháním pár hodin, druzí se celé tři dny nezastaví.

Akce probíhá jíž pátým rokem a je úspěšná! Minulý rok se zúčastnilo projektu téměř 30 000 dobrovolníků v 624 projektech. Domluvte se s někým, pomozte, podpořte, zlepšete něco ve vašem okolí a dejte nám na náš Facebook vědět, co jste zvládli!

Foto: 72hodin.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *