Z dívky s Downovým syndromem se stala žádaná modelka

Jak tento příběh ukazuje, jít si svou vlastní cestou může vést k tomu, že se z dívky s Downovým syndromem stane žádaná modelka.

Vše začalo velmi prostě. Maminka čtrnáctileté Georgie Traebert sdílela na sociální sítě zdařilý portrét své dcery. Původním záměrem bylo inspirovat další rodiče s dětmi s tímto syndromem. Tato snaha vyústila ve velký zájem po mladé dívce z Brazílie.

Pozitivní ohlas inspiroval Georgii, aby si založila vlastní instagramový profil, který poté začal nabírat na popularitě. Nyní čítá přes 80 000 followerů. Taková pozornost upoutala modelingové agentury, se kterými podepsala profesionální kontrakty.

Tím se jí splnil sen, neboť od mala tíhla k módnímu světu. Pro někoho s Downovým syndromem, kdo nebyl vždy přijatý svými vrstevníky, je to velký úspěch. Nyní má za sebou pár reklam pro známé brazilské firmy a několik přehlídek.

Všechny ohlasy nebyly jenom kladné, jak její maminka Rubia popisuje: „Nejsložitější částí bylo, když jsem četla, jak lidé vkládají komentáře o tom, že je úspěšná pouze kvůli jejím blonďatým vlasům a modrým očím. Georgia je velmi laskavé dítě a velmi talentovaná, jinak by se nedostala tak daleko.

Dokázala zaujmout sama sebou a přitáhnout k sobě několik desítek tisíc fanoušků.
Začínají se snad lidé dívat na lidi s různými syndromy jako na lidi? 

zdroj:
mirror.co.uk

fashionmagazin.cz