Jak běhání dostalo 6 000 bezdomovců zpátky na nohy!

Toto je úchvatné! 1 200 lidí našlo bydlení, 2 300 zaměstnání, 6 000 smysl a transformaci a to vše díky běhání, které je postavilo zpátky na nohy!

Back On My Feet, Zpátky na svoje nohy“ je nezisková organizace, která pomáhá bezdomovcům změnit svůj život pomocí běhání a zapojení se do komunity.

Dobrovolníci z dvanácti hlavních měst nabírají účastníky ze zařízeních pro bezdomovce. Jednotlivci, kteří mají zájem se přihlásí do měsíc dlouhého programu, kterého se účastní třikrát týdně od 5:30 do 6:30. Když osoba dokončí tento závazek s 90% docházkou, dostane se do druhé fáze programu. Ta nabízí podporu ve vzdělání, zaškolovací programy do práce, odkázaní do zaměstnání, se kterými organizace spolupracuje a prostředky na bydlení.

Od začátku projektu v roce 2007 se úspešně dostalo 80% účastníků do druhé fáze.
Přes 6 000 lidí obdrželo práci a domy. Podle jejich internetové stránky, 90% členů si udrželo práci, 60% byl zvýšen plat a 20% dostalo povýšení.

„Očividně je potřeba v Americe pro práci, kterou tu děláme, ale chceme růst organickým způsobem,“ sdělil Terence Gerchberg, ředitel organizace Back On My Feet.

To co dělají v Americe je průlomové. Bylo by dobré tento program zavést i u nás. Dejte přátelům vědět o této organizaci. Sdílejte s přáteli na Facebooku!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *