Richard Branson vyhrál u soudu miliony a všechno dal zaměstnancům

Podnikatel Richard Branson vyhrál u soudu 945 000$ a všechny peníze následně daroval rovnocenně svým zaměstnancům.

Miliardář přisuzuje úspěch svých několika set firem právě lidem, kteří v nich pracují a udržují je v chodu.

Richard založil aerolinku Virgin Atlantic velice originálním způsobem v roce 1984, když byl jeho let z Portorika na Britské Panenské ostrovy (British Virgin Islands) zrušen.

„Pronajal jsem si letadlo, půjčil si tabuli a ze vtipu na ni napsal:  ‚Virgin Airlines, 39$ – jednosměrná letenka na BVI ‘ ,“ sdělil ve videu pro HP Matter. „Šel jsem nashromáždit všechny pasažéři, kteří byli odmítnutí a naplnil jsem své první letadlo.“

27. července napsal svým zaměstnancům, že ne vždy byla cesta za tím, stát se druhou největší aerolinkou v Anglii, jednoduchá. Když se jeho aerolinka snažila prorazit v devadesátých letech, tak Britské aerolinky dělaly vše v jejich silách, aby tomu zabránily.

„Měli jsme zhruba čtyři letadla a Britské aerolinky šly do extrémů, aby nás ukončily. Měly tým, který se nelegálně vloupal do našich informací v počítači, volal našim pasažérům a předstíral, že je z Virginu. Říkal jim, že jsou naše lety zrušeny a přeházel je na BA,“ komentoval Richard.

Virgin Atlantic je vzal k soudu a vyhrál přes dvacet milionů korun na škodách. Filantrop se rozhodl investovat peníze zpět jeho týmu.

„Základním prvkem úspěchu Virginu jsou a vždycky budou naši lidé pracující společně. Abyste byli úspěšný v byznysu a v životě, musíte spolupracovat.“

Naprosto souhlasíme!

 

Foto: Etienne De Malglaive / Getty Images

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *