Tesco přestane prodávat vejce z klecových chovů!

Obchodní řetězec Tesco přestane prodávat vejce z klecových chovů do roku 2025! Gigant již takto přestal prodávat vejce ve Velké Británii a nyní se bude změna týkat České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska.

Rozhodnutí společnosti vychází ze snahy vyrábět své produkty udržitelným a etickým způsobem.
„Ve spolupráci s našimi dodavateli budeme spolupracovat na tom, abychom již neměli v prodeji ani jedno klecové vejce,“ uvedl produktový ředitel Tesco pro střední Evropu Jamie Walker.

S rostoucím zájmem o kvalitní potraviny jsou si evropští i čeští zákazníci ochotni připlatit. Je to například vidět v Německu, kde se vejce z klecí neprodávají vůbec. Zajímavostí je, že od roku 2012 je tento způsob chovu Evropskou unií zakázaný.

Mnoho obchodníků je ale stále používá. Dříve měly slepice plochu menší než velikosti A4 (550 cm²), ale v nových „obohacených klecích“ mají 750cm². Drtivá většina vajec ve střední Evropě (80%) pochází ze zmiňovaných klecí.

Tento fakt se viditelně odráží na kvalitě. Stačí se podívat na velikost a barvu. Skvělou zprávou je, že se nechal Globus inspirovat zahraničním trendem a začal prodávat vejce z volného chovu.

Co na to říkáte?

zdroj: ekonomika.idnes.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *