Irácký umělec reaguje na násilí pomocí HUDBY

Irácký maestro Karim Wasfi reaguje na násilí v Bagdádu pomocí HUDBY! Poté, co tři bomby v autech zatřásly Bagdádem, sbalil si Karim následující den své violoncello a na místě útoku hrál hudbu jako projev odolnosti proti terorismu.

Ústředním bodem je zvítězit nad terorem a zastrašováním pomocí hudby a kultivovaností civilizace,“ sdělil Karim pro Peace News Network.

„Ti, kteří nenávidí, nerozpoznávají krásu, nemohou slyšet krásu, nemohou ji vidět, nemohou ji cítit. Možná protože ji nikdy nebyli vystaveni, takže je odpovědnost také na našich bedrech, abychom sdíleli se všemi ten pevný, konkrétní, hlavní základ konání dobra a krásy, protože je to něco, na čem se dá stavět.“ 

Karimovo představení mu přineslo slávu a on založil Centrum pro kreativitu – mír pomocí umění. Tato iniciativa spojuje děti ze všech etnických původů, které společně hrají na ulicích Bagdádu.

„Místo hraní národního symfonického orchestru jednou nebo dvakrát měsíčně ho neustále hraje 5-7 skupin po celém městě. Chtěl jsem zaplavit dějiště kulturou a krásou, namísto zastrašování a namísto strachu.“

Co je skvělé, je, že jeho metoda nejspíš sklízí první ovoce.

„Jeden pozitivní zážitek byl, když jsem si uvědomil, že 14 členů domobrany se rozhodlo vzdát se svého závazku ke zbraním a řešení neshod skrze nelítostné boje, aby se stali muzikanty.“ Dále Karim dodal, že se kvůli svému rozhodnutí necítili slabě.

Řešit boje pomocí dalších bojů vždy přináší další boje. Bojovat je občas důležité, ale z jakého místa uvnitř člověka vychází ten boj?

Lepší je dle mého názoru nebojovat fyzicky, neboť největší boj se odehrává v hlavě každého z nás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *