93letá babička letí do Keni jako dobrovolník do sirotčince

93letá babička letí z města Noventa Vincentina, Itálie, do Keni jako dobrovolník do místního sirotčince! Norma Irma již řadu let posílá dary sirotčinci, který založil italský misionář. Tento rok ale nebyly peníze dostačující.

Vnučka této skvělé babičky Elisa Coltro napsala na Facebook příspěvek o inspirujícím příběhu babičky s fotkami od její maminky, které poslala dceři, jelikož Normu na její cestě doprovází.

Toto je má babička Irma, mladá paní 93 let, která se dnes večer vydala do Keni,píše. „Ne do nějakého turistického rezortu, kde by ji obskakovali, ale do vesnice dětí do sirotčince. Ukazuju vám ji, protože věřím, že bychom si všichni měli nechat špetku lehkovážnosti, abychom žili a pouze nepřežívali. Podívejte se na ni… Kdo ji zastavuje? Miluji ji.

Norma a její dcera mají v plánu pobýt v Keni tři týdny. To ale zpochybnila její vnučka v italských novinách La Repubblica: „Nebo se rozhodne moje babička tam zůstat a nevrátí se zpátky.“

Nikdy není pozdě odvážit se k něčemu, co ostatní pokládají za zbytečné, složité nebo nemožné. Tato paní je toho živým důkazem!

Foto: Elisa Coltro