Mladík s Downovým syndromem založil milionový business!

Mladík s Downovým syndromem založil milionový business, jehož cílem je šířit radost pomocí ponožek. Dvaceti jedna letý John Lee Cronin vždycky miloval ponožky, které odrážely jeho náladu a osobnost. Po střední škole věděl, že chce začít podnikat se svým otcem a jako nápad proměnil jeho lásku ponožek v úspěšnou společnost.

V prosinci roku 2016 založil s otcem Markem online obchod John’s Crazy Socks, neboli Johnovy šílené ponožky. Jejich online společnost je to, čemu se v angličtině říká pick-and-pack warehouse (skladiště vybrat-sbalit), což v podstatě znamená, že rozesílají ponožky vyrobené jinými společnostmi.

Hledáme ty ponožky, které budou mít význam, které vás rozesmějí nebo pobaví, které vás zatáhnou za srdce, které přidají šmrnc do vašeho života,“ píše se na jejich stránce. „Jsme blázni do ponožek, na kterých vám bude záležet, které budete milovat a vážit si jich.

Za trochu více než jeden rok byli schopni zaslat přes 42 000 objednávek s výnosem téměř dva miliony dolarů (přes 40 milionů korun). Momentálně nabízí 1 500 druhů ponožek.

Mark věří, že společnost je úspěšná, protože stojí na třech základních principech:

  1. Poskytovat naději a inspiraci
  2. Give back (vracet zpět, co dostanou)
  3. Výborné zákaznické služby

„Najímáme lidi s handicapem. Ukazuje to, co lidé s handicapem mohou dokát, když jim dáte šanci,“ sdělil Mark pro Today. Johnovy šílené ponožky dávají pět procent výdělků na Speciální olympiádu, jelikož je John také atletem Speciální olympiády.

Důležitá ingredience úspěchu, na kterou nesmím zapomenout je, že každou objednávku odesílají s láskou. „Každé balení dostane lísteček s poděkováním ode mě,“ prozradil John.

„Chováme se k lidem tak, jak si přejeme, aby se chovali k nám. To znamená věnovat jim pozornost, chovat se k lidem s respektem a důstojností, být transparentní a upřímní. Chceme pomáhat druhým lidem. Čím lépe se k vám chováme, tím lépe vám sloužíme, tím více bude náš business úspěšný.

Tolik rad a inspirace do světa podnikání od otce a syna. Miluji, když se někdo odváží udělat něco, co není běžné, a ještě v tom uspěje!

Cítíte se inspirovaní? Sdílejte a podělte se o příběh s přáteli.

zdroj: sunnyskyz.com

2 komentáře: „Mladík s Downovým syndromem založil milionový business!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *