Biošála stylově filtruje vzduch, který dýcháte kolem sebe

Zima se blíží do České republiky a nadešel čas se před ní ochránit a udržet se v teple. Nová biošála nejenže dokáže zahřát, ale zároveň filtruje vzduch, který kolem sebe dýcháme, čímž nás chrání před znečištěním vzduchu z aut, autobusů a továren!

Šála byla vyrobena americkým párem poté, co Carlton Solle onemocněl na služební cestě v Číně pravděpodobně kvůli znečištění vzduchu. V Atlantě přišla jeho manželka Hazel s nápadem obrátit se na módu a vytvořit šálu, která bude sloužit i jako filtr a nahradí tak ošklivé masky.

Znečištění ovzduší je v současnosti největším environmentálním zdravotním rizikem. UNICEF odhaduje, že 2 miliardy dětí dýchají toxický vzduch.

Společně zavedli program PlusOne, který za každou koupenou šálu pošle šálu někomu v ohrožení. Biošála je pokládaná za skvělý příklad nositelné technologie, protože nepoužívá žádné baterie, procesory nebo přístroje.

Efektivnost

Testovací standardy americké vlády pro respirátory jsou pokládané za nejtěžší na světě a tato šála je zvládla hravě s efektivností 99,75%. Tři vrstvy chrání uživatele před kontaminanty a podle firmy i před mnoha bakteriemi a mikroby, které způsobují nachlazení a chřipku.

Šála je vyrobena z recyklovaných PET lahvích a je dostupná ve třech barvách – olivová, černá a bílá. Nová společnost již rozdala více než tisíc šál ve Spojených státech a dál bude rozesílat do Francie, Indie a Číny. Skvělý dárek pro všechny, kdo žijí nebo pracují ve velkém městě, často létají či jezdí v autě nebo autobusu.

Je to výborný vynález pro ochranu, ale není to dlouhodobé řešení. Protekce a prevence jsou dvě rozdílné věci.
Znečištění vzduchu se snaží svět řešit, ale je třeba, aby o tomto problému vědělo více lidí a snažilo se zmenšit svou uhlíkovou stopu na naší planetě.

Foto: BioScarf.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *