Francie zakáže prodej aut se spalovacím motorem do roku 2040

Francouzská vláda právě rozhodla, že do roku 2040 zakáže prodej aut se spalovacím motorem.
Chudým obyvatelům Francie budou dány příplatky, aby mohli vyměnit své spalovací vozidlo za elektrickou alternativu.

Rozhodnutí bylo zveřejněno den poté, co Volvo sdělilo, že za dva roky bude vyrábět už pouze elektrická a hybridní vozidla.

Francie není jediná evropská země, která zruší prodej aut se spalovacím motorem v souladu s Pařížskou klimatickou dohodou. Norsko hodlá to samé provést do roku 2025.  Pro ně to možná bude snazší, jelikož 36% aut na trhu jsou elektrická. Ve světě Indie odstraní tyto auta do roku 2033 a Čína vymění 70 000 taxíků za elektrické.

Ekologický ministr Nicolas Hulot také skoncuje s používáním uhlí do roku 2022. Dále zastaví import palmového oleje a sóji kvůli odlesňování tropických pralesů.

S tímto opatřením budou muset postavit síť elektrických pump po celé zemi. Výhody jsou jasné – snížení hladiny výfukových plynů k nimž patří například oxid dusný, který způsobuje problémy s dýcháním či poškození životního prostředí a další.

Nový průmysl roste a bude růst čím dál rychleji. Češi vynalezli revoluční baterii, která by mohla hrát velkou roli v nové generaci elektrických aut. Uvidíme, co nás čeká!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *