Metro- kůň, který si zachránil život malováním?!

Kdysi býval úspěšný závodní kůň, ale kvůli zdravotním komplikacím, které mu způsobily trvalou újmu, musel přestat. Když si ho pořídil manželský pár, tak ještě nevěděl, že má více zranění ze závodů, než předpokládal.
Jak si tedy zachránil život?

Umělec Ron Krajewski a jeho žena adoptovali vysloužilého koně v roce 2009. Ron sdělil BBC, že hledali koně, na kterém by mohla Wendy jezdit, ale že byli naivní.

Rentgen v roce 2012 ukázal, že jeho kolenní klouby se uzavíraly. Veterinář jim sdělil, že do dvou let se uzavřou, a pak budou muset Metra utratit.

Jak už to u nás lidí bývá, lehce se nevzdáváme. Ron chtěl trávit co nejvíce času s Metrem, a proto ho seznámil s uměním malovat.

„Mohl se štětce jenom dotknout, upustit ho a byl by konec. Naštěstí pro nás začal táhnout štětcem nahoru a dolu a vypadalo to, že si to užívá.“

Metro namaloval obrazy, o kterých Ron usoudil, že jsou dost dobré na prodej v místní galerii. Byly, protože během týdne se prodaly 4 malby.

Prodej maleb pomohl zafinancovat novou experimentální léčbu pro Metra. Veterinář vyvinul metodu jak aplikovat přípravek Tildren přímo do kolen. Během pár měsíců ustoupil růst kosti a přidal mu roky života.

„Miluje malovat. Nejsem si jistý, kolik toho vidí, jelikož koně mají slepé místo přímo před nosem. Myslím si, že má rád pocit, když táhne štětec po plátně.“

Polovinu výdělků přispívají na New Vocations- charitě, která přeškoluje a dává nové domovy bývalým závodním koním. Prozatím darovali 50 000$ (1,3 milionu korun). Tento dar pomůže 50 koním.
Skvělé!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *