Rozkvétající korály z popela milovaných osob

Krematoria a hřbitovy jsou plny pozůstalých. Nyní mají obyvatelé Ameriky díky organizaci Set Free at Sea možnost změnit pozůstatky svých bližních na rozkvétající korály!

Set Free at Sea je organizace sídlící v Gainesville, Georgii. Cílem je pomoci ekosystémům, které zápasí se změnami podvodního klimatu. Jak ale pomáhají korálům? Prve si ujasněme, jak se tvoří korálové útesy.

Když se volně plovoucí larva korálu zachytí o pevný povrch, většinou u pobřeží ostrovů, začnou titěrné organismy budovat korály, které se následně roztahují do útesové struktury. Ta poskytuje úkryt pro například ryby, řasy, úhoře, houby atd. Seznam by mohl pokračovat.

Kombinace kamene z oceánu se zpopelněnými pozůstatky vytvoří pevnou látku, která se poté umístí na dno oceánů, kde poskytuje základ pro budoucí útesy.

Organizace každý rok informuje o vývoji a pokroku korálů, aby zákazníci mohli vidět, jak pomáhají podvodním ekosystémům. Součást balíků služeb je vyrytá replika útesu, DVD umístění, GPS souřadnice umístění, zarámované certifikáty a věnec kytek, které jsou stáhnuté dolů s památníkem.

Rodinní příslušníci se lépe srovnávají se smrtí, když ví, že jejich milované osoby pomáhají kolečku života.

Zakladatelka této organizace si prošla odchodem od násilnického manžela se svými čtyřmi dětmi, poté byla bez domova, ale podařilo se ji uspět tím, že se ponořila do svých uměleckých vášní. Nyní je odhodlaná pomáhat. Věnuje 10% z každé objednávky neziskovým organizacím, které se věnují odstraňování odpadu z oceánů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *