Sladké! Žena s Downovým syndromem si otevřela pekárnu

Poté, co byla odmítnuta všemi pekárnami, ve kterých se žena s Downovým syndromem ucházela o práci, rozhodla se otevřít vlastní provozovnu. Collette Divitto peče své rodině a přátelům již od mala s velkou vášní. Jak její nadšení z pečení rostlo, věděla, že její místo je v kuchyni.

Když jí bylo dvaadvacet, začala se hlásit do různých pekáren po celém Bostonu, ale žádná ji nechtěla přijmout. Bylo jí sděleno, že je velmi milá, ale není vhodnou kandidátkou. „Bylo to bolestivé a často jsem se cítila odmítnuta,“ řekla Divitto v rozhovoru.

Cítila se rozpačitě ze svého geneticky podmíněného onemocnění a zajímalo ji, jestli to je ten důvod, proč ji nikde nechtějí nabrat. Navzdory těmto okolnostem, rozhodla se, že toto jí neodradí dělat to, co miluje.  S pomocí její matky a sestry založily spolu společnost s názvem Collettey’s.

Potom co místní zprávy zveřejnily její příběh, objednávky od tamějších podniků se začaly sypat. K prosinci roku 2016 měla přes 10 000 zakázek!

Podle jejích slov, největším úspěchem pro ní je, jak rychle její společnost roste, a že může nabírat lidi s postižením i bez. Matka Colletty říká, že jí nikdy neviděla jinou než ostatní a vždy věřila jejím talentům. Dále vysvětluje, že všichni máme svá omezení. „Máme věcí, ve kterých jsme dobří a věcí, které nám zrovna nejdou. Můžete je nazývat postižením. My se na to nesoustředíme.“

Divitto chce něco říct lidem, kteří jdou za svým cílem. „Nikdy to nevzdávejte. Nenechte se učinit smutnými a odmítnutými lidmi. Zůstaňte motivovaní a běžte za svými sny.“

zdroj: sunnyskyz.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *