Týraná rodina postavila dům s pomocí youtube videí

Od útěku ze dvou nefunkčních manželství si Cara Brookins a její čtyři děti prožili složité roky. Po rozvodu si rodina změnila život tím, že postavila dům.

Čtyřiceti pěti letá matka byla podrobena zkoušce, když se její první manžel změnil v paranoidního schizofrenika. I po rozvodu obtěžoval a strašil rodinu. Její druhý manžel, o kterém si myslela, že je stabilní, začal být postupně agresivní a hrubý.

Cara se nastěhovala do malého domu v Little Rock, Arkansas, s jejími dětmi. Tehdy jim bylo 2,11,15 a 17 roků. Pro takto velkou rodinu bylo jejich prozatímní obydlí malé, ale bohužel neměli peníze na velký dům, do kterého by se všichni vešli. Každopádně měli dostačující peníze na postavení svého vlastního domu (hypotéka a prodej pozemku).

Co ale zmůže matka čtyř dětí, která se živí jako počítačový analytik? Prozkoumá Youtube, kde se nachází nesčetné množství videí, které objasňují postupy různých projektů. Toto se ale odehrávalo v roce 2008, kdy Youtube neměl ještě tolik videí jako dnes.

Záblesk inspirace přiměl Caru koupit si akrový pozemek a všechno nářadí, které je třeba na postavení domu. Devět měsíců stavili svůj vysněný domov. Děti přicházeli ze školy a šli pracovat. Často šli spát velmi pozdě.
„Můj největší strach byl, že by moji teenageři vstali a řekli, že už nic dělat nebudou,“ to se nestalo ani jednou sdělila odvážná matka, „Bylo to vlastně poprvé, kdy cítili, že mají nějakou moc, že můžou ovládat svůj život. A oni věděli jak moc to potřebovali.“

Brookins tvrdí, že stavění domu sblížilo celou jejich rodinu. Byla to pro ně manifestace, kdy vybudovali celý svůj život od znovu. Před třemi dny jí dokonce vyšla knížka „Povstaňte, jak dům postavil rodinu“.

Když potřebujete přežít, uděláte cokoliv. Pro všechny matky, umíte si představit, že byste začali stavět dům se svými dětmi a zároveň byste je museli živit? Neskutečnou odvahu, trpělivost a sílu na to tato matka potřebovala. My ve SkvělýchZprávách před ní „smekáme“.

zdroj: cbsnews.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *