Učitelka koupila dětem kola za 2 miliony korun!

Seznamte se s Katie Blomquist, učitelkou na základní škole Pepperhill v North Charleston, Jižní Karolíně. Proč je vlastně důležitá? Protože koupila dětem kola v hodnotě přes 2 milionů korun!

Po rozhovoru se studentem se dozvěděla, že spoustu žáků nemají bicykly, protože si to jejich rodiče nemohou dovolit. Po tomto zjištění se Katie rozhodla, že se postará o to, aby každý student měl svoje vlastní kolo.

„Je to základní dětské právo, je to radost. Každé dítě si to zaslouží,“ sdělila. Katie Blomquist spustila online fundraisingovou kampaň, díky které vybrala 80 000$ za účelem koupit 650 kol.

Trvalo to pouze tři měsíce!

Mezi lidmi, kteří přispěli byli ti, co sami měli málo, lidé z jiných zemí, velké společnosti a dokonce hvězdný moderátor a komediant Steve Harvey. V Americe je známý například ze show Little Big Shots, která je právě o dětech.

Dobrovolníci pomohli smontovat kola, aby děti měly velké překvapení. „Neznám moc měst, kde se lidé, kteří se neznají, uvolní z práce a sestaví kola,“ řekla Katie.

Učitelka ve čtvrtek překvapila děti na školním parkovišti. Je skvělé, že toto celé dala dohromady a dopřála dětem tu radost. Osobně mi to trochu připomnělo, když Oprah darovala každému divákovi auto!

Podívejte se níže na video!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *