Farmáři v Indii využívají monzuny a překonávají sucho

Národy světa se scházejí za účelem vyřešit klimatické změny, ale jsou záležitosti, které se dají vyřešit teď hned. Jednou z nich je jak uschovat vodu, když prší, a použít ji, když je sucho.

Skvělý příklad tohoto najdeme v Indii- zemi protikladů. Jsou místa, kde je monzunové období, které rázem vystřídá dlouhé období sucha. Velkou potíží jsou pole. Farmáři v Indii s tímto dlouho soupeřili, jelikož nemohli přinášet domů jídlo a potřebné peníze.

Předešlé roky trvalo sucho déle než obvykle a farmáři nebyli schopni předvídat, kdy sázet plodiny. Začalo být jasné, že se voda musí uschovávat pro suché dny měsíce dopředu. Zemědělci byli více než ochotní vykopávat zavlažovací nádrže na farmách. Ve stejných místech, kde dříve musely jezdit vlaky, aby doručily potřebnou vodu, jsou nyní tisíce rybníků po celé krajině! Tím se samozřejmě šetří i na palivech.

Skutečným úspěchem ale je, že nyní mají tři sklizně ročně a tím zvýší svůj příjem! V Indii říkají, že dešťová voda je jejich hostem a tyto nádrže pomáhají hostům zůstat déle!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *