Pozitivní zprávy spojují lidi dohromady

Konzumace pozitivních zpráv může vést k lepšímu přijetí druhých, pocitu sounáležitosti a motivaci podílet se na sociálních změnách, ukazuje nová studie.

Výzkum s názvem “Publikování pozitivního“, demonstruje, že v době kontroverzní politiky, pozitivní zprávy mají potenciál sjednocovat, inspirovat a posilovat skupiny lidí ve společnosti.

Výzkumná pracovnice pozitivní psychologie Jodie Jackson tvrdí, že negativní zprávy vyvolávají v lidech nepříjemné emoce, které mohou vyvrcholit až v touhu izolovat se od společnosti. Přesný opak se stal, když účastníci četli pozitivní zprávy, které v nich budili pocity obdivu a vrátili jim víru v lidstvo.

Zprávy, které se soustředily na řešení, ukázaly zlepšení duševní pohody u jednotlivců. Také povzbudily víru lidí v jejich schopnosti učinit rozdíl.

Zvýšení naděje a optimismu

Další zjištění bylo, že příběhy o pozitivních událostech vedly ke zvýšení naděje a optimismu. Je pravděpodobnější, že čtenáři uvidí pozitivitu a stanou se více cíle orientovaní. Výzkum dále naznačuje rozdíl mezi termínem pozitivní zprávy – odkaz na obsah článku – a termínem konstruktivní žurnalismus, který odkazuje na způsob, jakým je téma pojato.

Jackson konstatuje, že podávání pozitivních zpráv neznamená ignorovat negativní zprávy. Znamená to neopomíjet pozitivní elementy. Pozitivní a negativní zprávy by neměly spolu soutěžit, ale spolu existovat. Potřebujeme si všímat úspěchů bok po boku neúspěchů,abychom dokázali lépe pochopit svět.

My věříme v to samé ve SkvělýchZprávách. Našim cílem je šířit pozitivní energii a zvyšovat vibrace lidí. Chceme ukázat, že existuje více způsobů, jak se podívat na realitu. Ač jsou zprávy, které se nemusí zdát zrovna skvělé, tak je hodně zpráv, které skvělé jsou!

pozitivní zprávy spojují lidi dohromady

zdroj: www.positive.news

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *