Zaplatil cizímu člověku kávu a tím mu zachránil život

Glen Oliver zaplatil cizímu člověku kávu v kavárně s obsluhou až k autu a tím mu zachránil život! Je to zvyk, který se naučil před mnoha lety, kdy viděl někoho bez drobných a účet doplatil.

Jeho laskavý čin zachránil 18. července život u místní restaurace Tim Hortons v Ontariu. Podle článku Iana McMillana z 9. listopadu obdržely zprávy Pickering News Advertiser anonymní dopis o tom, co se v létě stalo.

V dopise bylo napsáno, že se dotyčný/á (neví se kdo) ocitl v špatném místě ve svém životě a rozhodl/a se ten den ukončit život. Naštěstí prodavačka u okýnka osobě sdělila, že předcházející zákazník mu účet už zaplatil.

„Zajímalo mě, proč by někdo koupil kávu cizímu člověku bez důvodu? Proč já? Proč dnes? Kdybych byl/a náboženský typ, tak bych to bral/a jako znamení. Tento náhodný čin laskavosti byl směřován na mě ten den z nějakého důvodu. V tu chvíli jsem se rozhodl/a změnit mé plány a udělat něco milého pro někoho jiného. Nakonec jsem pomohl/a sousedovi odnést nákup z auta do domu.“

V dopise bylo srdečné poděkování a podle všeho nebyl 18. červenec „skvělý den, ale nejskvělejší den!“ Zázračný anděl byl identifikován jako Glen Olivier, stálý obyvatel Pickeringu, který si článek přečetl poté, co ho o tom informovala jeho manželka!

„Je to exponenciální, víte? Tak malá a nevýznamná věc pro většinu lidí se ukázala být spojením planet pro někoho.“

I sebemenší čin laskavosti může někomu změnit život a nikdy nevíte, pro koho můžete být duhou v mraku.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *