Léčba zachránila 77% pacientů před amputací

Pacienti s pokročilou formou zhoubného nádoru v rukou a nohou obvykle čelili amputací postižené končetiny, jakožto jedinou možností léčby. Tato léčba zachránila 77% pacientů před ztrátou části těla.

Výzkumníci přišli na novou metodu, která omezuje použití chemoterapie do rakovinné oblasti, čímž zachovají končetinu ve vysokém procentu lidí s rakovinou.

Vědci použili techniku známou jako regionální chemoterapie s izolovanou končetinovou perfuzí (ILP) na 77 pacientech s léčbě odolným, pokročilým sarkomem měkkých tkání. Podařilo se jim zachránit končetinu v 77,9% případů.

Tato studie, vedená od roku 1996-2016 (22 let), je největším výzkumem, co se týče zachování končetin.
ILP byla původně používána na melanomy končetin. Použití této techniky na sarkomy je velmi neobvyklý přístup.

Odůvodněním pro amputaci nohy či ruky bylo zabránění šíření rakoviny do dalších částí těla. Dr. Mullinax poznamenal, že nevýhodou použití techniky ILP je, že nepůsobí na vzdálenější metastatické postižení.

Není to řešení, které by vyřešilo tuto nemoc. V mnoha případech to pouze oddálí amputaci a v dalších případech jim to zachrání ruku nebo nohu. Výhodou této metody je, že se může opakovat víckrát, jelikož vytváří uzavřený okruh a tím neovlivňuje další části těla.

zdroj: goodnewsnetwork.org

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *