Student zachránil tisíce Kambodžanů před chorobami

Myšlení jednoho vysokoškolského studenta a následná realizace vedla k tomu, že tisíce Kambodžanů byly zachráněny před chorobami, kterým se dá snadno předejít.

Vše to začalo, když student Samir Lakhani cestoval po Kambodže. Na vlastní oči viděl utrpení tamějších lidí, které pramení zčásti z toho, že nemají přístup k něčemu, co pokládáme za samozřejmost: mýdlo.

Samir navštívil Kambodžu, aby pomohl stavět rybníky jako součást neziskové organizace Trailblazer Cambodia Organization. Při svém pobytu viděl, jak matka myje své dítě pracím detergentem. Mýdlo je často považováno za luxus, a tak není neobvyklé, že se mnoho rodin otírá v prachu nebo se umývá čistícími prostředky jako matka s dcerou.

Inspirující aktivista si ale nemyslel, že je to dostačující pro místní obyvatele, a tak uvažoval nad způsobem, jak zásobovat místní mýdlem.

Zanedlouho si student z Pittsburské univerzity uvědomil, že Siem Reap – oblíbená turistická destinace, která se pyšní 2 miliony turistů ročně – je domovem 500 hotelů a penzionů. Myslel si, že zajisté musí existovat způsob, jak jejich odpad recyklovat pro užitek ostatních. Dospěl k vzorci, který vyčistí a recykluje použitá hotelová mýdla, která by jinak byla vyhozená do koše.

Vrátil se do Spojených států, kde dokončil vysokou školu a začal shánět finance pro založení Eko-Mýdlové Banky (Eco-Soap Bank).

Za dva roky poskytli  650 000 obyvatelům Kambodži čisté mýdlo. Mýdlo dávají zdarma nemocnicím, školám a dětským domovům, kde zároveň učí mladé, jak si správně mýt ruce.

Recyklované mýdlo
zdroj: Eco-Soap Bank

zdroj: trueactivist.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *