Už se nestyďte a jezte bez obav čokoládu!

Určitě to všichni znáte. Ruce se chvějí touhou, myšlenky říkají STOP, ale něco uvnitř vás nedokáže odolat božskému pokrmu. Místo jednoho čtverečku si dáte celou tabulku a odkládáte tabulku s pocitem studu.
Už ne! Jezte bez obav čokoládu!

Jako první věc je důležité zmínit, že není čokoláda jako čokoláda. My se bavíme o pravé čokoládě, která obsahuje minimálně 30% , víc kakaové hmoty, kakaové máslo a bez ztuženého tuku. Vysokoprocentní čokoláda dokonce obsahuje 70-85% kakaa.

Nyní uvádíme zkráceně důvody, proč jíst čokoládu a podpořit své duševní a fyzické zdraví!

  1. Velké množství minerálních látek – hořčík, draslík,železo, vápník, fluor a měď. Chrání například před osteoporózou a chudokrevností.
  2. Působí antidepresivně – zklidní migrénu, pomůže s nervozitou a zvýší koncentraci.
  3. Zahání únavu – odhoďte kávu a jezte čokoládu! Nebo aspoň k té kávě jezte čokošku. Na rozdíl od kávy chrání před zmiňovanou osteoporózou.
  4. Chrání cévy – obsahuje nenasycené tuky, které jsou zdraví prospěšné
  5. Afrodiziakum – ženy uvádějí, že kousek čokoládu jim poskytuje slastné chvilky. Mužům dokonce pomáhá s poruchou erekce.
  6. Skvěle působí na pokožku – nemusí ji jen jít, ale i potřít se s ní můžeme! Díky čokoládovému nátěru je pokožka odolnější vůči UV záření, oddálí vznik vrásek a stárnutí pleti!
  7. Snižuje cholesterol – kolik „problémů“ na světě by se vyřešilo konzumací čokolády…
  8. Navodí pocit štěstí – za to mohou endorfiny v mozku. Již pouhé přičichnutí nám zprostředkují skvělé pocity!
  9. Snižuje srážlivost krve – poměrně důležité, nemyslíte? Jedna studie přirovnává čokoládu k přírodnímu aspirinu, který dokáže ředit krev.
  10. Nejdůležitější důvod na konec! Vždycky a tím myslíme naprosto vždycky je důležitý pocit s jakým jídlo jíme. V minulém článku jsme viděli, co dokáží myšlenky způsobit rýži ve vodě, jídlo není rozdílné. Když posloucháme své tělo, tak víme, kolik si můžeme čeho dát. Čokoláda je výborná, a když si koupíme kvalitní, která nemusí být ani drahá, tak si můžeme nejen zlepšit psychické zdraví, ale i to fyzické. Skvělé!

zdroj: Iva Prudičová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *