Holčička, která přežila rakovinu, se vrátila do nemocnice po 20 letech jako sestřička

Malá holčička, která dvakrát přežila rakovinu, se vrátila do nemocnice, kde ji ošetřovali, jako zdravotní sestřička, aby mohla děti podporovat, inspirovat a pomáhat jim!

Ve dvou letech byla Montana Brown diagnostikovaná rhabdomyosarcoma – zhoubný nádor vycházející z příčně pruhované svaloviny. V Georgii podstoupila chemoterapii na Children’s Healthcare of Atlanta’s Cancer Center, což je jedna z nejlepších nemocnic svého druhu v USA.

Vše se zdálo být v pořádku. Studovala na střední škole, několik let byla úspěšnou gymnastkou a roztleskávačkou, když najednou dostala její rodina šokující zprávu. Opět měla rakovinu, takže musela znovu na chemoterapii.

Takové chvíle jsou velmi obtížné pro každého člověka, natož to muset prožít dvakrát. Často se ale najde někdo, kdo je tu pro pacienta za každé okolnosti a dodává mu sílu jít dál. Pro Montanu a nespočet dalších lidí to jsou sestřičky.

„Ty sestřičky tady byly extrémně milující, pečující a soucitný. Ta láska, kterou ukázaly mně a mojí rodině v čase, kdy jsme ji potřebovali, mi velmi pomohla. Opravdu jsem chtěla být ta osoba, která řekne ‚Naprosto rozumím. Taky jsem byla, kde ty. Teď se podívej, kde jsem.‘ Chci si vytvořit pouto se svými pacienty. Již neprocházím těmi dveřmi jako pacient. Procházím jako člen personálu.“

To ji inspirovalo stát se dětskou sestřičkou a minulý týden si svůj sen splnila. Takové sestřičky jsou nejlepší! Chce pomáhat, protože ví, jaké to je a bude to dělat s láskou.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *