Studentům se nelíbila učebnice angličtiny, tak napsali svoji!

Mně bylo vždycky řečeno, že stěžovat si bez řešení je k ničemu. Studenti z Kadaně se tím také řídí a sklízí za jejich práci úspěchy. Když se jim totiž nelíbila učebnice angličtiny na střední škole, tak se rozhodli, že napíší vlastní!

3 000 hodin u počítače, 310 vypitých káv, 60 122 napsaných anglických slovíček. Výsledek? Moderní učebnice, která je originální a spolupracuje s QR kódy, internetem a chytrými telefony.

Jakub Jan Fiala a Ondřej Kočan se stali nejmladšími tvůrci učebnic u nás. Jejich učebnice s názvem Improve Yourself  vyhrála několik soutěží. Patří mezi ně například Středoškolská odborná činnost (SOČ)Cena děkana univerzity Hradec Králové a Cena české vědeckotechnické společnosti.

Stojí 400 korun a je potřeba pouze jedna na čtyři roky, což značně ušetří nákup dalších materiálů.
„A nebude tam málo informaci?“ Podle všeho ne. Připraví k maturitě a k mezinárodní zkoušce angličtiny FCE.
Kniha je navíc pomocí QR kódů propojena s jejich internetovými stránkamiDíky tomu si studenti mohou pouštět videa a různé poslechy z BBC a CNN také dostupná na YouTube.

Aby mohli Improve Yourself začít používat ve škole, založili si Jakub a Ondřej vlastní vydavatelství, v němž vyšlo již přes tisíc kopií. Další střední školy začali projevovat zájem nad jejich učebnicí. Autoři si také chtějí zažádat o schvalovací doložku ministerstva školství, která by knihu zařadila na seznam doporučených učebnic.

Do konce roku 2017 chtějí dokončit další knihu, která by měla propojovat více předmětů. Třeba angličtinu – ekonomii. Dále plánují Improve Yourself distribuovat i do zahraničí.

Skvělá práce!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *