Takhle dobře se cítíte, když pomáháte druhým

Zajímalo vás někdy, jestli se dá vyčíslit, jak dobře se cítíte, když pomáháte druhým? Jestli ano, tak studie provedená na konci roku 2016 vám to sdělí.

Internetový průzkum prováděla tržní výzkumná firma Kantar TNS. Online anketa se tázala 2 705 dospělých (18+) po Spojených státech na otázky spojené s dobrovolnictvím.

Doing Good Is Good For You Study prozradila, že 75% dospělých se cítí fyzicky zdravější po dobrovolnických pracích. 93% tázaných oznámila zlepšenou náladu, 79% lidí pocítilo nižší stresovou hladinu a 88% dospělých měli pocit vyšší sebeúcty za pomáhání druhým lidem.

Co je zajímavé je, že dotazovaní tvrdili, že dobrovolnictví jim pomohlo zvládat své zdraví a duševní pohodu lépe. Zároveň si více vážili svých zaměstnavatelů a 91% zaměstnanců si myslí, že je důležité pomáhat druhým i o pracovní době.

„Výsledky této studie dokazují, že dobrovolnictví je vztah, který spojuje lidi a může výrazně změnit způsob, jakým smýšlíme o sobě a o druhých,“ sdělil Greg Baldwin, prezident VolunteerMatch.

Cítíte se více motivovaní pomáhat druhým?