Kluk s Downovým syndromem jako model pro módní společnost

Jedenáctiletý kluk s Downovým syndromem je novým modelem pro obrovskou módní společnost River Island ve Spojeném království.

River Island má 350 poboček ve Spojeném království a celosvětově navíc v Asii. Dětská kampaň společnosti vyšla 20. října a představuje děti od 3 – 11 let včetně YouTube hvězd, dětí celebrit a dětí s nějakým postižením.

Joseph Hale je jedním z modelů. Má dyspraxii (vývojová porucha motoriky) a Downův syndrom. Jeho rodiče doufají, že jeho účast na modelingové kampani inspiruje lidi k většímu pochopení lidí s postižením.

„Reklamy mohou působit i pozitivním způsobem. Lidé, kteří mají zvláštní potřeby nebo handicap mají emoce, myšlenky, pocity a sny jako každý jiný,“ sdělili pro Huffington Post. „Se správným vedením, správnou podporou a správnými příležitostmi mohou dosáhnout i těch nejúžasnějších věcí.“

Joseph se chlubil, že s ním chtějí teď děti selfie ve škole. Je dobře, když ho vidí za hvězdu, protože všichni jsme hvězdy! Takové kampaně jsou důležité, protože děti vidí druhé s nějakým postižením a tím se lépe učí přijímat jiné lidi.

Fotky: River Island

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *