Jí je 98. Jemu 94. Seznámili se v posilovně

Gertrude Mokotoff a Alvin Mann jsou inspirující pár, který je živým důkazem toho, že věk je pouze číslo. Seznámili se v posilovně před osmi lety a stále tam chodí dvakrát týdně. Nevšední? Čtěte dál.

„Společný kamarád mi řekl, že by mě rád seznámil s velmi milou a mladou paní,“ vzpomínal pan Mann. Na jejich první rande šli do restaurace Something Sweet (Něco Sladkého). „Bylo na ní něco, co mě nutilo stále povídat.“
Co nevidět spolu chodili a mluvili o snech, cílech a společném životě.

„Věk neznamená žádnou věc pro mě nebo Gert,“ sdělil. „Nevidíme to jako bariéru. Stejně si děláme co chceme v životě.“

Z Alvina si dělali srandu, že si „nabrkne“ starší, ale to ho nikdy neobtěžovalo, protože si skvěle rozuměli. Pouto se stále po letech zpevňovalo až nakonec se Gertrude rozhodla porušit tradici a požádat ho o ruku.
„Požádala jsem ho o ruku. Už mě nebavilo se za ním honit,“ smála se.

To není jediné, co se vymyká normě.

Mezi sebou mají sedm dětí, dvanáct pravnoučat a sedm prapravnoučat. Jsou ovdovělí a v tom, co dělají úspěšní.
Když se je lidé ptají, jak zůstávají takhle mladí, tak odpoví: „Ovšem z jedné části je to zdravotnictví, ale větší část je, že žijeme bezstarostný život. To, co nedokážeme ovládat, nás nevyvádí z rovnováhy.“

Getrude vystudovala biologii na Kolumbii. Byla velmi známá a uznávaná. Více než třicet let byla profesorkou. Učila lékařskou technologii a mikrobiologii.  Zároveň začala první výcvikový program pro techniky elektronové mikroskopie. Za pochodu vychovávala čtyři děti.

Místo toho, aby v šedesáti šla do důchodu, se rozhodla, že zkusí politiku. Dvakrát byla zvolena starostkou, i když byla demokratka v republikánském městě.

Alvin se účastnil války na lodích, kde byl inženýrem. Poté, co ho propustili ze služeb, založil firmu na účetní a sekretářskou pomoc pro jiné firmy. Minulý rok se stal Alvin nejstarším mužem, který vystudoval historii ze Mount St. Mary College.

„Studovali jsme první světovou válku, korejskou a vietnamskou válku, ale tyhle jsem dokonce prožil. Není divu, že jsem zvládal na jedničky.“ Je mu devadesát čtyři let a seká stromy, tahá klády z lesa do auta, skládá dřevo a seká trávu.

Pro své okolí jsou inspirací a nyní i pro celý svět! Úžasné! Pár jak má být. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *