Nové obaly na vodu budeme jíst a ne recyklovat!

Když vám něco vadí, tak to změňte. Studentům z Londýna se nelíbily plastové láhve, a tak přišli s novým vynálezem. Nové obaly na vodu totiž nebudeme recyklovat, ale jíst! Není se čeho bát, protože podle všeho jsou obaly jedlé.

Ooho je kulička naplněná vodou, kterou skousnete a okamžitě pijete vodu. Skvělé na běhy, maratony, procházky atd. Zkrátka na vše, kde potřebujete zkonzumovat vodu a nevyhazovat zbytečně odpadky. Tudíž aplikovat tento vynález není těžké.

Pojízdné kavárny a zmiňované venkovní akce jsou skvělou příležitostí, kde použít Ooho.
Start-up Skipping Rocks Lab testovalo tento nápad dva roky a nyní se používá například v Bostonu a San Francisku.

Kuličky vznikají pomocí sférikace – stejným způsobem, jakým se vytváří umělý kaviár nebo Bubble tea. Koule ledu se ponoří do chloridu vápenatého a přidá se extrakt mořských řas. Vznikne membrána, která drží tvar bez chuti a zabarvení. Spoluzakladatel Pierra Palisera to přirovnává k slupce od ovoce. Vnitřek je čistý a vnějšek se rychle rozloží.

Výroba je snadná a zabere pár sekund. „Proces, na kterém pracujeme, je umožňuje vytvářet přímo na místě, těsně před konzumací. Je to jako s kávovarem, jenž vyrobí kávu těsně předtím, než ji vypijete,“ uvedl Paliser.

Jedna porce by na různých maratonech obsahovala 50 ml, ale ve Starbucks 150 ml. Ooho by mohlo zbavit potřebu zatěžovat životní prostředí lahvemi o objemu 500 ml a méně. Momentálně hledají další nápady, jak nahradit odpady přírodním materiálem. Skvělé!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *