Muž vyrábí doma „husté“ protézy pro děti!

Muž, který se narodil bez spodní levé ruky, vyrábí doma ve své kůlně neuvěřitelné protézy pro malé děti, aby se za sebe nestyděly!

Stephen Davis strávil roky bez protézy. Když se ale začal zajímat o koupi umělé končetiny, tak byl zklamaný vzhledem. Své zklamání publikoval online. Toho si všiml dobrovolník pro e-NABLE Drew Murray, který mu navrhl a postavil protézu pomocí 3D tiskárny.

Celý nadšený se Stephen stal také dobrovolníkem a spolu s Drewem vytvořili Team Unlimbited, který vytváří lehké a originální protézy pro děti.

„Udělali jsme design Iron Mana, Harryho Pottera, Lega nebo Spidermana. Klíčem je vytvořit něco, co si chce dítě vážně vzít na sebe a pochlubit se kamarádům,“ sdělil Stephen.

Zajímá vás, kolik taková sranda stojí? 25$, takže kolem 550 korun. Cena je takto nízká díky darům a skutečnosti, že pracuje zadarmo. Šablonu dokonce sdílel na internetu pro kohokoliv, kdo má 3D tiskárnu k dispozici.

Protézy, které dostal v minulosti, popisuje jako něco ze středověké mučící komory. To už říct nemůže, protože spojil síly s vynálezcem a spolu jsou na cestě to změnit!